POLYWOOD Contempo 24 in Saddle Bar Stool
Details
More Information
| Style | Bar Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Collection | Barstools |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 19 in x 14.5 in x 24.75 in |
| Overall Width | 19 in |
| Overall Height | 24.75 in |
| Overall Depth | 14.5 in |
| Seat Height | 24.75 in |
| Seat Size | 17.25 in x 10.5 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 2
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments