POLYWOOD Bayline 7 pc Bar Set
Special Price
$2,099.95
FREE Shipping
$2,885.00
- You Save: $785.05 ( 27.21% )
Details
POLYWOOD Bayline 7 Pc Bar Set
More Information
| Style | Bar Set |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Features | Sets |
| Collection | Bayline |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 6 Person |
| Dimensions | Complete Details Below |
| Overall Width | Chair: 22.25 in, Table: 36 in |
| Overall Height | Chair: 46 in, Table: 42 in |
| Overall Depth | Chair: 22.50 in, Table: 72 in |
| Seat Height | 30 in |
| Seat Size | 17. 25 in x 19. 25 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Three aluminum frame finishes available
- Customer Favorite in Bronze Frame Plastique Table, White Sling
- Customer Favorite in Bronze Frame White Table, White Sling
- Customer Favorite Satin White Frame, White Table & Poolside Sling
- Fade resistant, durable sling material
- Sling resists tearing, mildew and most weather conditions
- Stainless steel fasteners used
- Made in the USA