POLYWOOD Bayline 5 Pc Bar Set
Special Price
$2,895.00
FREE Shipping
$4,135.00
- You Save: $1,240.00 ( 29.99% )
Details
POLYWOOD Bayline 5 Pc Bar Set
More Information
| Style | Bar Set |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Features | Sets |
| Collection | Bayline |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | Complete Details Below |
| Overall Width | Table: 36 in, Chair: 22.25 in |
| Overall Height | Table: 42 in, Chair: 46 in |
| Overall Depth | Table: 36 in, Chair: 22.5 in |
| Seat Height | 30 in |
| Seat Size | 19.25 in x 17.25 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Customer Favorite in White Frame- Plastique Table-Navy Sling
- Customer Favorite in Bronze Frame-Plastique Table-Kiwi or Burlap Sling
- Durable, all weather aluminum frame
- Four powder-coated frame finishes available
- Modern design
- Durable white sling material resist to mildew, tears and fading
- 20 Year Limited Residential Warranty
- Marine grade stainless steel hardware fasteners
- Set includes: Euro 36 in Bar Table and (4) Bayline Bar Arm Chairs