POLYWOOD Bayline 4 Chair Dining Set
Special Price
$2,279.00
FREE Shipping
$2,695.00
- You Save: $416.00 ( 15.44% )
Details
POLYWOOD Bayline 4 Chair Dining Set in vibrant colors! Ships QUICK in Satin White Frame with Vibrant Slings or Poolside
More Information
| Style | Dining Set |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Sets |
| Collection | Bayline |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Dimensions | Complete Details Below |
| Overall Width | Table: 36 in, Chair: 22.25 in |
| Overall Height | Table: 29 in, Chair: 33.5 in |
| Overall Depth | Table: 36 in, Chair: 22.25 in |
| Seat Height | 17.25 in |
| Seat Size | 19.25 in x 17.25 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Customer FavoriteMENT - Satin White Frame with Vibrant Slings or Poolside
- Durable, all weather aluminum frame
- Four powder-coated frame finishes available
- Modern design
- Durable white sling material resist to mildew, tears and fading
- 20 Year Limited Residential Warranty
- Marine grade stainless steel hardware fasteners
- Set includes: MOD SOLID 36 in Dining Table and (4) Bayline Dining Chairs