POLYWOOD Seashell Side Table
Special Price
$159.00
FREE Shipping
$255.00
- You Save: $96.00 ( 37.65% )
Details
POLYWOOD Seashell Side Table is so versatile you will want more than one! This Commercial Collection Seashell Side Table is designed for high traffic, heavy use so feel free to place it Resort Pool Side, Marine Decks, Outdoor Patio Restaurants, Condo Associations or just anywhere that you would like to add a bit of the seaside to your environment. The POLYWOOD Seashell Side Table makes a lovely addition between two POLYWOOD Seashell Adirondack Chairs, Seashell Rockers or even between two Seashell Dining Chairs!
More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | Complete Details Below |
| Overall Width | 17.75 in |
| Overall Height | 18 in |
| Overall Depth | 17.75 in |
| Seat Height | n/a |
| Seat Size | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 1 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- All weather - can be left out all year
- Will not splinter, crack, peel or rot
- Shipped simple knock down for easy assembly
- Stainless steel hardware
- Perfect for residential or commercial use
- Weather resistant - will not absorb liquid
- Made in the USA