POLYWOOD Two-Shelf Side Table
Special Price
$159.00
FREE Shipping
$255.00
- You Save: $96.00 ( 37.65% )
Details
You will find this rectangular POLYWOOD Two Shelf Side Table to be perfect for any patio, garden or home. The POLYWOOD Two Shelf Side Table will handsomely display your plants, books, or collectibles. For pool side compliments, place this side table between POLYWOOD Adirondack Chairs or POLYWOOD Chaise Lounges for your drinks. The possibilities abound with this versatile table.
POLYWOOD Outdoor Furniture is made from polyethylene plastic lumber, which will not crack, split, rot or become infested by bugs. It requires no sanding, painting, staining, or sealing. Now that is virtually MAINTENANCE FREE!
POLYWOOD Outdoor Furniture is made from polyethylene plastic lumber, which will not crack, split, rot or become infested by bugs. It requires no sanding, painting, staining, or sealing. Now that is virtually MAINTENANCE FREE!
TABLE SHIP OUT IN 1-3 BUSINESS DAYS!
More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 18in x 14in x 23in |
| Overall Width | 18 in |
| Overall Height | 23 in |
| Overall Depth | 14 in |
| Seat Height | n/a |
| Seat Size | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews 2
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments