Details
You will find this POLYWOOD Round Side Table to be perfect for any patio, garden or home. The perfect outdoor side table to handsomely display your plants, books, or collectibles. For pool side compliments, place this POLYWOOD Round 18 In Side Table between POLYWOOD Nautical Chaise Lounges or Adirondack Chairs for your drinks. The possibilities abound with this outdoor side table are endless. POLYWOOD Outdoor Patio Furniture is built to last.
More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 18in x 18in x 18in |
| Overall Width | 18 in |
| Overall Height | 18 in |
| Overall Depth | 18 in |
| Seat Height | n/a |
| Seat Size | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- All weather - can be left out all year
- Will not splinter, crack, peel or rot
- Shipped simple knock down for easy assembly
- Stainless steel hardware
- Perfect for residential or commercial use
- Weather resistant - will not absorb liquid
- Made in the USA