POLYWOOD Mission 22 x 24 In Side Table
Special Price
$419.00
FREE Shipping
$607.55
- You Save: $188.55 ( 31.03% )
Details
This POLYWOOD Mission Side Table completes the POLYWOOD Mission Collection! The cushions on this collection are made from Sunbrella fabrics, so they are ready to stand up to the elements. Check out the complete Mission Collection POLYWOOD Mission LoveSeat , POLYWOOD Mission Chair, POLYWOOD Mission Sofa and matching Coffee Table and Side Table. These items mostly ship fully assembled and can only be shipped to a warehouse by truck. Poly Lumber furniture is made from polyethylene plastic lumber, which will not crack, split, rot or become infested by bugs. It requires no sanding, painting, staining, or sealing.
More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 22 1/4inH x 22inW x 24inD |
| Overall Width | 22 in |
| Overall Height | 22 1/4 in |
| Overall Depth | 24 in |
| Seat Height | n/a |
| Seat Size | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 1 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments