Recycled Poly Log Cabin Table
Special Price
$1,564.00
FREE Shipping
$2,376.98
- You Save: $812.98 ( 34.20% )
Details
The Recycled Poly Log Cabin Table and Benches features four benches in your choice of benches with or without backs and a square table. Designed to handle all weather conditions and environments you will love how this Poly Log Cabin Table Set easily stands up to the rigors of commercial use. The Recycled Poly Log Cabin Table & Benches features durable, sturdy framing that can handle the wear and tear of constant use! Made from 100% recycled plastic you can count on it never needing to be sanded, painted or refinished to keep it looking new year after year. The entire set is impervious to weather so it will not rot, warp or corrode.
More Information
| Furniture Height | Counter |
|---|---|
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | Complete Details Below |
| Overall Width | 40 in Square |
| Overall Height | Table: 30 in |
| Overall Depth | 40 in Square |
| Seat Height | 17 in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions