Details
Poly Adirondack Chair
More Information
| Style | Adirondack |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 30 in x 34 in x 39 in |
| Overall Width | 30 in |
| Overall Height | 39 in |
| Overall Depth | 34 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Quick Ship in standard colors
- Vibrants (premium) and Woodgrain colors ship in 10-16 weeks
- Contoured seat and back
- Rolled seat edge for added comfort
- Made in the USA
- Backed by 20 year warranty