Details
Helps join two adirondack chairs as a set
More Information
| Style | Connecting Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | Yes |
| Dimensions | 37 in W x 20 in D |
| Overall Width | 37 in |
| Overall Depth | 20 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Perfect Choice Tete-A-Tete Adirondack Table
- Chairs Are Sold Separately
- Fits all Classic and Stanton Adirondack, Folding Adirondack, Upright Adirondack, and Standard Arm Chairs
- Best Quality Materials
- Stainless Steel Fasteners for Durability
- Sustainability by using Weather-all Poly-lumber
- Innovative Design
- 20 Year Warranty
- Available in a variety of colors!
- Prompt Delivery
- Made in the USA