POLYWOOD Nautical 44 Bar Table
Code:
PW-NCBT44
Weight:
87 lbs
Dimensions:
43 in Sq. x 42 inH
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
POLYWOOD Nautical 44 Bar Table provides more elbow room! POLYWOOD Nautical Style is timeless and will prove to complete our line of bar chairs. This Nautical 44 Bar Table is available in seven colors. of this table and two of our most popular Bar Chairs - the Nautical Bar Chair and the Captain Bar Chair for patio furniture in a HURRY! Perfect for dining with friends and family. You will love the maintenance free care of this sturdy bar table.
More Information
| Style | Bar Table |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Collection | Nautical |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | 43 in Sq. x 42 inH |
| Overall Width | 43 in |
| Overall Height | 42 in |
| Overall Depth | 43 in |
| Seat Height | n/a |
| Seat Size | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments