Malibu Outdoor Yarmouth Kids Adirondack Chair
Details
Malibu Outdoor Yarmouth Kids Adirondack Chair
More Information
| Style | Adirondack |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 23 in w x 24 in d x 29 in h |
| Overall Width | 23 in |
| Overall Height | 29 in |
| Overall Depth | 24 in |
| Seat Height | 12 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Customer Favorite in Lime, Blue, Red, Weatherwood, Aruba and White
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 14 poly colors
- Dual tone options available - Call for Pricing
- Backed by 20 year residential warranty