Details
Malibu Outdoor Yarmouth Dining Chair!
More Information
| Style | Dining Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 27 in W x 26 in D x 39 in H |
| Overall Width | 27 in |
| Overall Height | 39 in |
| Overall Depth | 26 in |
| Seat Height | 18.75 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Customer Favorite in Weathered Wood, White, and Light Gray
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 14 poly colors
- Backed by 20 year residential warranty