Details
Malibu Outdoor Rectangular Footstool
More Information
| Style | Ottoman / Foot Stool |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 20 in W x 18 in L x 14 in H |
| Overall Width | 20 in |
| Overall Height | 14 in |
| Overall Depth | 18 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Dimension of Product: 20 in W x 18 in L x 14 in H
- Dimension in Box: 25 in W x 24 in L x 5 in H
- Made from 100% Recycled High-Density Polyethylene (HDPE)
- Virtually Maintenance-Free
- 20 Years Warranty - Residential
- 7 Years Warranty - Commercial
- Stainless Steel Hardware
- Available in 14 poly colors
- Dual tone options available - Call for Pricing
- Color Stable UV Inhibitor
- Quick Assembly