Malibu Outdoor Laguna 30in Conversation Table
Details
The Malibu Outdoor Laguna 30 in Conversation Table is the perfect everything table. Place between casual or adirondack chairs for a seating area. The Laguna 30 in Conversation Table is made from recycled plastic which will not rot, warp or corrode and is totally weather resistant.
More Information
| Style | Conversation Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 30 in W x 30 in L x 18 in H |
| Overall Width | 30 in |
| Overall Height | 18 in |
| Overall Depth | 30 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 14 poly colors
- Backed by 20 year residential warranty