Details
Malibu Outdoor Glendale Porch Rocker!
More Information
| Style | Rocking Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 27 in W x 35 in D x 46 in H |
| Overall Width | 27 in |
| Overall Height | 46 in |
| Overall Depth | 35 in |
| Seat Height | 15.88 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Customer Favorite in Black, Light Gray, Weatherwood, and White
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 8 poly colors
- Backed by 20 year residential warranty