Details
Malibu Outdoor Cushion Box
More Information
| Furniture Height | Standard |
|---|---|
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 58 in W x 23 in D x 28.5 in H |
| Overall Width | 58 in |
| Overall Height | 28.5 in |
| Overall Depth | 23 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 5 poly colors
- Holds up to 3 sets of deep-seating cushions
- Backed by 20 year residential warranty