Details
The Malibu Outdoor Country 48 in Bench
More Information
| Style | Bench |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 47.5 in W x 23 in L x 35 in H |
| Overall Width | 47.5 in |
| Overall Height | 35 in |
| Overall Depth | 23 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 8 poly colors
- Backed by 20 year residential warranty