Malibu Outdoor Bristol 42 in Dining Table
Details
Malibu Outdoor Bristol 42" Dining Table!
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | 30 in H x 42 in W x 42 in D |
| Overall Width | 42 in |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 42 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 14 poly colors
- Dual tone options available - Call for Pricing
- Backed by 20 year residential warranty