Luxcraft Urban Firepit 5 pc Set
$4,690.00
FREE Shipping
$6,331.50
You Save $1,642
(26%)
More Information
| Set SKUs | 1-LFP51R-4-UCC |
|---|---|
| Family ID | U4PFS |
| Style | Fire Pit / Table |
| Leg Depth | 21.75 in |
| Table Base Depth | 21.75 in |
| Features | Sets |
| Leg Width | 34 in |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Overall Width | Fire Table: 52.5 in Chair: 31.75 in |
| Overall Height | Fire Table: 29.75 in with windguard 24 in without windguard Chair: 34.5 in |
| Overall Depth | Fire Table: 38.5 in Chair: 26.25 in |
| Arm Height | 24.75 in |
| Seat Back | 21 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions