More Information
| Family ID | UARC-D |
|---|---|
| Style | Dining Chair |
| Furniture Height | Dining |
| Features | Arm Chair |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Chair Back Style | Modern |
| Overall Width | 25.75 in |
| Overall Height | 34.24 in |
| Overall Depth | 23.75 in |
| Arm Height | 25 in |
| Seat Width | 18.75 in |
| Seat Depth | 17.25 in |
| Seat Height | 17.75 in |
| Seat Back | 17.1 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Urban Dining Arm Chair