More Information
| Family ID | UCC |
|---|---|
| Style | Chat Chair |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 31.75 in w x 36 in d x 34.5 in |
| Overall Width | 31.75 in |
| Overall Height | 34.5 in |
| Overall Depth | 36 in |
| Seat Width | 26.75 in |
| Seat Depth | 18 in |
| Weight Capacity | 300 lbs |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments