More Information
| Family ID | UCL |
|---|---|
| Style | Chaise Lounge |
| Furniture Height | Standard |
| Leg Depth | 96.4 in |
| Leg Width | 24.75 |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Chair Back Style | Modern |
| Overall Width | 24.75 in |
| Overall Height | 45.6 in |
| Overall Depth | 96.5 in |
| Seat Width | 24.75 in |
| Seat Depth | 43 in |
| Seat Height | 13.5 in |
| Seat Back | 32.1 in |
| Weight Capacity | 300 lbs |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes (1) Urban Chaise Lounge