Luxcraft Urban Chaise Lounge Set
$3,972.00
FREE Shipping
$5,362.20
You Save $1,390
(26%)
More Information
| Set SKUs | 3-UCL-2PDET |
|---|---|
| Family ID | UCLLS |
| Style | Chaise Lounge |
| Furniture Height | Standard |
| Leg Depth | 96.5 in when flat |
| Features | Sets |
| Leg Width | 24.75 in |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Overall Width | Chaise: 24.75 in Table: 21 in |
| Overall Height | Chaise: 45.5 in Table: 22 in |
| Overall Depth | Chaise: 96.5 in Table: 21 in |
| Seat Width | 24.75 in |
| Seat Depth | 43 in |
| Seat Height | 13.5 in |
| Seat Back | 32.1 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions