Luxcraft Urban 4 ft x 8 ft Oval Bar Table
$3,272.00
FREE Shipping
$4,417.20
You Save $1,145
(26%)
More Information
| Family ID | UDT48O-B |
|---|---|
| Style | Bar Table |
| Furniture Height | Bar |
| Leg Depth | 24 in |
| Table Base Depth | 24 in |
| Leg Width | 68 in |
| Commercial | No |
| Table Shape | Oval |
| Umbrella Hole | No |
| Umbrella Hole Size | 1.75 in |
| Seating Capacity | 6-8 Persons |
| Overall Width | 100.1 in |
| Overall Height | 42 in |
| Overall Depth | 44 in 36 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes (1) Urban 4 ft x 8 ft Oval Bar Table