Luxcraft Swivel Balcony 3 pc Counter Set
$1,904.00
FREE Shipping
$2,570.40
You Save $666
(26%)
More Information
| Set SKUs | 1-PBAT-2-PASCC |
|---|---|
| Family ID | SWB3PS |
| Style | Counter Set |
| Furniture Height | Counter |
| Leg Depth | 23.75 in |
| Table Base Depth | 23.75 in |
| Features | Sets, Swivel |
| Leg Width | 23.75 in |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Umbrella Hole Size | 1.75 in |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Chair Back Style | Fanback |
| Chair Front Style | Waterfall Front |
| Curved Back | Curved Back |
| Overall Width | Table: 32.5 in Chair: 29.5 in |
| Overall Height | Table: 36 in Chair: 46.5 in |
| Overall Depth | Table: 32.5 in Chair: 31.25 in |
| Arm Height | 31.6 in |
| Seat Width | 23 in |
| Seat Depth | 17.4 in |
| Seat Height | 23.5 in |
| Seat Back | 25.5 in |
| Weight Capacity | 300 lbs |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Set includes: (2) Adirondack Swivel Counter Chairs and (1) Balcony Table