Luxcraft Rollback Poly Glider 3 pc Set
$1,764.00
FREE Shipping
$2,381.40
You Save $617
(26%)
More Information
| Set SKUs | 2-2PPG-1-PDET |
|---|---|
| Family ID | PPGSS |
| Style | Glider |
| Furniture Height | Standard |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Chair Back Style | Traditional |
| Chair Front Style | Waterfall Front |
| Overall Width | Glider: 30 in Table: 21 in |
| Overall Height | Glider: 36 in Table: 22 in |
| Overall Depth | Glider: 30 in Table: 21 in |
| Arm Height | 25 in |
| Seat Width | 23 in |
| Seat Depth | 18 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Back | 27 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Set Includes: (2) Plain 2 ft Gliders and (1) Deluxe Round End Table