Luxcraft Lumin Fire Table 5 pc Bar Set
$5,304.00
FREE Shipping
$7,160.40
You Save $1,856
(26%)
More Information
| Set SKUs | 1-LFT51R-4-ISCB |
|---|---|
| Family ID | L5PBS |
| Style | Bar Set |
| Furniture Height | Bar |
| Leg Depth | 21.75 in |
| Table Base Depth | 21.75 in |
| Features | Sets |
| Leg Width | 34 in |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Overall Width | Fire Table: 52.5 in Chair: 18.9 in |
| Overall Height | Fire Table: 29.75 in with windguard 24 in without windguard Chair: 45.25 in |
| Overall Depth | Fire Table: 38.5 in Chair: 21.5 in |
| Seat Width | 18.9 in |
| Seat Depth | 16 in |
| Seat Height | 29.25 in |
| Seat Back | 16 in |
| Weight Capacity | 300 lbs |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Set Includes: (4) Island Bar Side Chairs and (1) Lumin 62 in Fire Bar Table