More Information
| Family ID | LFT62R-D |
|---|---|
| Style | Dining Table |
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 62.5 in w x 49.5 in d x 30 in h |
| Overall Width | 62.5 in |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 49.5 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Handcrafted from durable poly material
- Available in Dining, Counter or Bar Height
- Compatible with propane or natural gas
- Includes: (1) 62 in Dining Height Fire Table, (1) Tempered Glass Wind Guard and Clear Tempered Fire Glass Gems