More Information
| Family ID | LDSLS |
|---|---|
| Style | Deep Seating |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 59 in w x 34 in d x 29 in h |
| Overall Width | 59 in |
| Overall Height | 29 in |
| Overall Depth | 34 in |
| Seat Width | 50 in |
| Seat Depth | 23.5 in |
| Weight Capacity | 500 lbs |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments