More Information
| Family ID | LFP46R |
|---|---|
| Style | Fire Pit / Table |
| Furniture Height | Standard |
| Collection | Accessories |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 46 in Round x 25 in H |
| Overall Width | 46 in |
| Overall Height | 25 in |
| Overall Depth | 46 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Simple push-button ignition
- SEt up for liquid propane but can be converted to natural gas
- Natural gas conversion kit included
- Durable recycled poly frame and table top
- Includes: Fire table, tempered glass wind guard and clear fire gems