More Information
| Family ID | LFP51R |
|---|---|
| Style | Fire Pit / Table |
| Furniture Height | Adirondack |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 51.5 in w x 38.5 in d x 24 in h with glass: 29.75 in |
| Overall Width | 51.5 in |
| Overall Height | 24 in |
| Overall Depth | 38.5 in |
| Weight Capacity | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Includes a tempered glass wind guard & clear, tempered fire glass gems
- Set up for LP but can be converted to natural gas with conversion kit included
- Handcrafted from the best recycled poly material