Luxcraft Lanai Deep Seating Sectional & Conversation Table Set
More Information
| Family ID | LDSS |
|---|---|
| Style | Conversation Table |
| Furniture Height | Standard |
| Features | Sets |
| Collection | Deep Seating |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 6 Person |
| Dimensions | 110.5 in w x 88 in d x 36.5 in h |
| Overall Width | 110.5 in |
| Overall Height | 36.5 in |
| Overall Depth | 88 in |
| Arm Height | 25 in |
| Seat Depth | 24 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Includes: 1 ea. Sofa, Loveseat and Corner Unit and Conversation Table
- Sling seat support
- Low-to-No maintenance frames
- Sunbrella fabric
- Amish made in the USA