Luxcraft Lanai Deep Seating Ottoman
$556.00
FREE Shipping
$806.20
You Save $250
(32%)
Code:
CV-LDSO
Weight:
36 lbs
Dimensions:
25.5 in w x 28 in d x 18.5 in h
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
More Information
| Family ID | LDSO |
|---|---|
| Style | Ottoman / Foot Stool |
| Furniture Height | Standard |
| Collection | Deep Seating |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 25.5 in w x 28 in d x 18.5 in h |
| Overall Width | 25.5 in |
| Overall Height | 18.5 in |
| Overall Depth | 28 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Durable, poly frame
- Topped with Sunbrella fabric cushion Includes: 1 Luxcraft Lanai Deep Seating Ottoman