Luxcraft End Table
Details
The Luxcraft / Crestville® Outdoor End Table is a smaller version of the Luxcraft / Crestville® Outdoor Coffee Table and makes for the perfect place to rest a book or beverage. The Luxcraft / Crestville® Outdoor Ende Table offers sturdy construction and a wide variety of colors. This outdoor end table even serves well as a plant stand and is available in a variety of colors to highlight your outdoor seating area.
More Information
| Family ID | PET |
|---|---|
| Style | Side / End Table |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 24 in x 17 in x 19 in |
| Overall Width | 24 in |
| Overall Height | 19 in |
| Overall Depth | 17 in |
| Weight Capacity | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews 12
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments