Luxcraft Deluxe End Table
Details
The Luxcraft / Crestville® Deluxe Round End Table handsomely accents the Luxcraft / Crestville® Gliders and Chairs and easily allows you to create a seating area that caters to your individual style. The Luxcraft / Crestville® Deluxe Round End Table offers sturdy construction and a wide variety of colors. This end table will last you a lifetime.
More Information
| Family ID | PDET |
|---|---|
| Style | Side / End Table |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 21 in x 21 in x 22 in High Shelf diameter: 14 in Shelf height: 8.25 in |
| Overall Width | 21 in |
| Overall Height | 22 in |
| Overall Depth | 21 in |
| Weight Capacity | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews 4
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments