Details
The Luxcraft / Crestville® Vinyl Swing A-Frame easily accommodates a 4 or 5 Foot Swing. The Luxcraft / Crestville® Vinyl Swing A-Frame offers a classic, sturdy design which will be a welcome addition to your back yard. Simply assembly allows you to have this Vinyl Swing A-Frame constructed and in use in no time at all. The Luxcraft / Crestville® Vinyl Swing A-Frame is available in clay or white vinyl. You can count on years of use from this Vinyl Swing A-Frame.
More Information
| Family ID | VAF |
|---|---|
| Style | Swing Frame |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 63 x 84 x 78 1/2 in High |
| Overall Width | 84 in |
| Overall Height | 78.5 in |
| Overall Depth | 63 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews 2
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Designed for use with Luxcraft 4 and 5 ft Swings
- Vinyl construction
- Amish Made in the USA