Luxcraft Classic White Vinyl Swing Stand
Special Price
$2,446.00
FREE Shipping
$3,546.70
- You Save: $1,100.70 ( 31.03% )
Details
The Luxcraft / Crestville® Classic Vinyl Swing Stand stands tall and will most definitely become the center of attention of your backyard. The Luxcraft / Crestville® Classic Vinyl Swing Stand easily accommodates up to a five foot swing of your choice. Constructed from sturdy vinyl to offer years and years of use, this Swing frame will be in the middle of your most precious memories. Finely crafted and constructed to last a lifetime, all while sporting a classic American styling from days gone by. Available in white or clay colored vinyl for endless possibilities.
More Information
| Family ID | CVSSW |
|---|---|
| Style | Swing |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 48 x 84 x 90 in High |
| Overall Width | 84 in |
| Overall Height | 90 in |
| Overall Depth | 48 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments