Luxcraft 6 ft Rectangular Picnic Table
Details
Luxcraft / Crestville 6 Ft Rectangular Picnic Table
More Information
| Family ID | P6RPT |
|---|---|
| Style | Picnic Table |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 6-8 Person |
| Dimensions | Table: 73.75 in l x 63.75 in w x 30 in Table Top: 73.75 in l x 36 in w |
| Overall Width | 73.75 in |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 63.75 in |
| Seat Height | 18.25 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments