Luxcraft Casual 3 pc Seating Set
$1,260.00
FREE Shipping
$1,701.00
You Save $441
(26%)
More Information
| Set SKUs | 1-IET-2-2PPB |
|---|---|
| Family ID | C2PSS |
| Style | Conversation Set |
| Furniture Height | Standard |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Curved Back | Curved Back |
| Overall Width | Bench: 30 in Table: 22.25 in |
| Overall Height | Bench: 36 in Table: 22 in |
| Overall Depth | Bench: 29 in Table: 22 in |
| Arm Height | 25 in |
| Seat Width | 23 in |
| Seat Depth | 18 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Back | 20 in |
| Weight Capacity | 300 lbs |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Set Includes: (2) Plain 2ft Benches and (1) Island End Table