Details
Amish Poly Mission Cushioned Ottoman
More Information
| Style | Ottoman / Foot Stool |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 17 in D x 24 in W x 17 in H |
| Overall Width | 24 |
| Overall Height | 17 |
| Overall Depth | 17 |
| Seat Height | 17 in |
| Seat Size | 24 in w x 17 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Sunbrella fabric
- Sturdy, high performance poly frame
- Designed to complement the Amish Poly Mission Collection