Amish 43in x 96in Poly Dining Table
Special Price
$1,637.33
FREE Shipping
$2,210.40
- You Save: $573.07 ( 25.93% )
Code:
LLC-896D
Weight:
120 lbs
Dimensions:
96 in l x 43 in d x 30 in h
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Amish 43in x 96in Poly Dining Table
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 8 Person |
| Dimensions | 96 in l x 43 in d x 30 in h |
| Overall Width | 96 in |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 43 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Customer Favorite in weatherwood on brown & weatherwood on black
- All other colors estimated to ship within 2 weeks
- Amish Made in the USA
- Designed for year-round use
- Includes umbrella hole and plug