Amish Poly English Garden Swivel Bar Chair
Special Price
$660.32
FREE Shipping
$891.44
- You Save: $231.12 ( 25.93% )
Code:
LLC-228B
Weight:
45 lbs
Dimensions:
26"D x 24"W x 49"H
Seat Size: 17"D x 19"W x 18"H
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Amish Poly Garden Swivel Bar Chair
More Information
| Style | Bar Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Features | Swivel |
| Collection | Garden |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 26"D x 24"W x 49"H Seat Size: 17"D x 19"W x 18"H |
| Overall Width | 24 in |
| Overall Height | 49 in |
| Overall Depth | 26 in |
| Seat Height | 27 in |
| Seat Size | 19 in w x 17 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments