Tailwind Kids Double Adirondack Chair
Code:
TW-KD730
Weight:
40 lbs
Dimensions:
21inL x 33 ï¾½ inW x 24inH
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Kids Double Adirondack Chair
More Information
| Style | Adirondack |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 21inL x 33 ï¾½ inW x 24inH |
| Overall Width | 33 1/2in |
| Overall Height | 24in |
| Overall Depth | 21in |
| Seat Height | 9 1/4in |
| Seat Size | *** |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions