Details
Indiana Beachcrest Adirondack Set
More Information
| Furniture Height | Adirondack |
|---|---|
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Table Shape | Oval |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 31.5 in w 18 in d x 39 in h |
| Overall Width | 31.5 in w |
| Overall Height | 39 in |
| Overall Depth | 18 in |
| Weight Capacity | 300 lbs |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Ships Fully Assembled
- Available in TWO-Tone Colors
- No Rotting
- No Splinters
- Smooth to the touch
- Amish Made in the USA
- Virtually Maintenance Free
- FREE Shipping & No Taxes