Details
Indiana Amish Beachcrest Dining Chair
More Information
| Style | Dining Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 31.5W x 45H x 19D |
| Overall Width | 31.5 in |
| Overall Height | 45 in |
| Overall Depth | 19 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Back | 32 |
| Seat Size | 23 |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Ships Fully Assembled
- Available in TWO-Tone Colors
- No Rotting
- No Splinters
- Smooth to the touch
- Amish Made in the USA
- Virtually Maintenance Free
- FREE Shipping & No Taxes