Details
The 6 Ft Hex Table is made from various sized Resinwood slats. Umbrella hole is standard. Heavy duty zinc coated hardware standard.
More Information
| Style | Picnic Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 73.19 in x 73.19 in x 28.75 in Table Top: 48 in |
| Overall Width | 73.19 in |
| Overall Height | 28.75 in |
| Overall Depth | 73.19 in |
| Seat Depth | 9.25 in |
| Seat Height | 17 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions