Details
The Rectangle Bar Table comfortably fits six for casual outdoor dining. The weather proof poly lumber offers superior resistance to all mother nature can dish out. Virtually maintenance and requires no sanding, painting or refinishing to keep it looking new season after season even when left out in the elements - you can sit back and enjoy your family and friends in comfort and style at affordable prices.. Available in four different colors fastened with marine grade hardware.
More Information
| Furniture Height | Bar |
|---|---|
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 71.5 in L x 19 ¾inW x 41inH |
| Overall Width | 19 1/2in |
| Overall Height | 41in |
| Overall Depth | 71 1/2in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions