Tailwind Poly Lumber Grill Table
Code:
TW-GT206
Weight:
40 lbs
Dimensions:
20 in x 19 in x 33 in
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Poly Lumber Grill Table is the perfect addition to your outdoor dining area. The Poly Lumber Grill Table gives you that much needed room next to your grill. Constructed from durable, sturdy poly lumber you can count on maintenance free care - no sanding, painting or refinishing to keep your furniture looking new year after year. The three shelves on this Poly Lumber Grill Table will give you more storage space than you need.
More Information
| Furniture Height | Standard |
|---|---|
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 20 in x 19 in x 33 in |
| Overall Width | 19 in |
| Overall Height | 33 in |
| Overall Depth | 20 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions